برج نور استادیومی

برج و دکل استادیومی نوعی از پایه روشنایی است که برخلاف اسم آن فقط کاربرد ورزشی ندارند! و دارای سبدی متفاوت با برج های بکار رفته در سایر محیط ها هستند. برج نور استادیومی مانند مدل های دیگر ، نور را به تمام جهت ها منتشر نمیکند بلکه فقط در یک جهت خاص منتشر میکند. (دقیقا مانند برج های روشنایی یک ورزشگاه) به همین دلیل به این اسم شناخته شده است. این سازه در دو نوع سبد متحرک و سبد ثابت تولید میشود که در ادامه به بررسی کامل هر دو نوع آن خواهیم پرداخت.

طراحی برج نور استادیوم

این سازه را بعد از ارتفاع و فیزیک پایه ، محاسبات روشنایی ، توان و تعداد پرژکتور مورد نیاز ورزشگاه با توجه به شاخص های زیر طراحی می گردد:

 •  نوع کاربری استادیوم
 •  شرایط جوی منطقه
 •  وسعت محوطه ورزشگاه
 •  تعداد تماشاگران
 •  استاندارد های اعلام شده توسط سازمان لیگ ، AFC یا FIFA
 •  محاسبات نوری با استفاده از نرم افزار های پیشرفته مانند Calculux و Dialux

موارد کاربرد برج نور استادیوم

 •  کارخانه ها
 •  ورزشگاه ها
 •  استادیوم ها
 •  پالایشگاه ها
 •  زمین های ورزشی
 •  اسکله های بارگیری در بنادر

نقشه برج نور استادیوم

نقشه برج نور استادیوم
 سبد استقرار اپراتور 
 فریم پروژکتورها 
 صاعقه گیر 
برج نور استادیومی

انواع برج نور استادیومی

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد برج نور استادیومی در دو نوع سبد متحرک و سبد ثابت تولید میشود. در نوع متحرک ، سبد برج ، به کمک وینچ و هندل در مدل دستی و یا گیربکس و الکتروموتور تابلو برق کنترلی مخصوص در مدل برقی ، در راستای محور عمودی میتواند جا به جا شود و تمام عملیات تعمیر و نگهداری در نزدیکی سطح زمین انجام می شود. البته که برای برج های بالای 12 متر به دلیل سنگین بودن سبد ، فقط از مدل برقی استفاده می شود.

برج نور استادیومی سبد ثابت نیز همانطور که از نامش پیداست ، سبد برج کاملا ثابت و غیرقابل جا به جایی است. بنابراین تمام عملیات مربوط به نگهداری و تعمیر دکل روشنایی در همان ارتفاع انجام می شود که این کار به کمک نردبان مخصوص متصل به پایه ویا یک جرثقیل صورت می گیرد.

پوشش برج نور استادیومی

اگر بخواهیم به طور خودمانی تعریفی از پوشش برج نور استادیومی داشته باشیم میتوان گفت : پوشش برج در واقع لباس سازه می باشد که به جهت جلوگیری از زنگ زدن ، خورندگی ، زیبایی و هرگونه از بین رفتن سازه انجام می شود.

پوشش این محصول مانند پایه های دیگر به دو روش گالوانیزه گرم و رنگ صنعتی قابل انجام است که معمولا نوع انتخابی پوشش را با توجه به پارامترهایی مانند: تم معماری محیط ، میزان رطوبت ، هزینه و … انتخاب میکنند. اما به طور کلی مزیت پوشش گالوانیزه گرم ، طول عمر بیشتر آن و مزیت پوشش رنگ صنعتی ، زیبایی دو چندان آن می باشد.

قیمت برج نور استادیومی

قیمت برج روشنایی استادیومی با توجه به ویژگی های پروژه کاملا متغیر است. اگر بخواهیم عواملی که روی قیمت محصول تاثیرگذار است را نام ببریم میتوان به: نوع برج ( سبد ثابت نردبان دار و بدون نرده ، سبد متحرک دستی و برقی ) ، ارتفاع پایه ، نوع و تعداد پرژکتورها ، نوع پوشش ، شرایط محیطی محل نصب ، ضخامت و کیفیت ورقه و در مجموع وزن سازه اشاره داشت. همچنین قیمت فونداسیون برج نور استادیومی متناسب با شرایط آب و هوایی محیطی محل نصب ، ساختار خاک و ارتفاع سازه متفاوت است.

شما میتوانید به طور 24 ساعته با کارشناسان شرکت نیک نور تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز برج نور استادیومی آگاه شوید.

مشخصات برج نور استادیومی
ارتفاع
از 6 الی 40 متر
مونتاژ
اورلپی و فلنچی
پوشش
گالوانیزه گرم یا رنگ صنعتی
تعداد پرژکتور قابل نصب
به تعداد دلخواه
نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور
مطالب مرتبط

این صفحه را به اشتراک بگذارید