پایه چراغ فلورسنتی
پایه چراغ فلورسنتی

پایه چراغ فلورسنتی

پایه چراغ فلورسنتی ( Fluorescent Lighting Pole ) با نام دیگر براکت (Bracket) فلورسنتی ، از نسل پایه چراغ های صنعتی است که بیشتر به منظور روشنایی راه پله های دسترسی و پلتفرم ها در پالایشگاه ها ، پتروشیمی ها ، نیروگاه ها ، کارخانه جات صنعتی استفاده میشود. این پایه ها قابلیت نصب چراغ فلورسنتی 36 وات و 18 وات را دارند که برای روشنایی محیط استفاده میشوند.

خصوصیات پایه چراغ فلورسنتی

این پایه چراغ ها معمولا در ارتفاع 5/1 تا 3 متر به همراه یک بازو ساخته میشوند. بازو پایه چراغ فلورسنتی به طور معمول در دو سایز 80 و 150 سانتی متر ساخته میشود که در حالت 80 سانتی متری مناسب نصب چراغ 18 واتی و در حالت 5/1 متری مناسب نصب چراغ 36 واتی می باشد.
لوله به کار برده شده در ساخت براکت فلورسنتی معمولاً از نوع درز دار صنعتی و طبق استاندارد DIN 2440-2441 می باشد . پایه چراغ فلورسنتی ساخته شده در شرکت نیک نور قابلیت نصب جعبه تقسیم صنعتی و یا ضد انفجار و همچنین محل اتصال ارت (earth lug) را دارد که به درخواست مشتری تعبیه میشود.
برای پوشش پایه چراغ فلورسنتی میتوان از روش آبکاری گالوانیزه گرم (Hot Dip Galvanize) و رنگ استفاده نمود. البته از آنجایی که این پایه چراغ ها بیشتر در سایت های نفتی و صنعتی استفاده میشود ، پوشش آبکاری گالوانیزه گرم متداول تر است .

نصب پایه چراغ فلورسنتی

این پایه ها در کل به دو صورت نصب روی فونداسیون (مشابه آنچه در پایه چراغهای مرتفع مرسوم است) و یا نصب روی هندریل ساخته میشود .
در حالت نصب روی فونداسیون ، پایه مجهز به بیس پلیت (Base Plate) بوده که توسط بولت های داخل فونداسیون فیکس میشود.
در حالت نصب روی هندریل ، پایه مجهز به 2 عدد کورپی (U Bolt) بوده که توسط همین کورپی ها به نرده های هندریل نصب میشود.
متناسب با نیاز و سفارش مشتری توسط شرکت نیک نور تولید میشود.

پایه چراغ فلورسنتی
پایه چراغ فلورسنتی

قیمت پایه چراغ فلورسنتی

قبل از بررسی قیمت پایه چراغ فلورسنتی باید گفت. قیمت این پایه ها تماما به مشخصات فنی پایه از قبیل: ارتفاع ، قطر لوله به کار رفته ، ضخامت لوله به کار رفته ، نوع پوشش و حتی روش نصب بستگی دارد.

شما میتوانید به طور 24 ساعته با کارشناسان شرکت نیک نور تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز پایه چراغ فلورسنتی آگاه شوید.

مشخصات پایه چراغ لوله ای
ارتفاع
از 1.5 تا 3 متر
نوع لوله
لوله ای
پوشش
گالوانیزه گرم ( آبکاری )
استاندارد پایه
DIN2440-2441
نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور

این صفحه را به اشتراک بگذارید