پایه پرچم

پایه پرچم یا دکل پرچم از سازه های پرکاربرد در زیبا سازی شهری که نماد ارضی و اقتدار آن کشور است. این پایه ها در دو دسته اصلی تولید می شوند: دسته اول پایه پرچم لوله ای است که به صورت سری در کنار معابر ، پل ها و خیابان های درون شهری استفاده می شود. دسته دیگر پایه هایی هستند که بصورت تکی (منوپل) و با پایه چند وجهی در میادین نظامی ، پایانه های مرزی و مناطق مرتفع شهری نصب و راه اندازی می گردند که در ادامه بیشتر درباره انواع پایه پرچم صحبت خواهیم کرد.

انواع دکل پرچم

دکل پرچم در دو نوع لوله ای و چندوجهی ساخته می شود که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

پایه پرچم لوله ای : همانطور که از نامش پیداست پایه از چند لوله مجزا (معمولا 6 متری) ساخته و این لوله ها به داخل یکدیگر قفل شده و توسط دستگاه جوش متصل می شوند. دکل پرچم لوله ای معمولا در ارتفاع های کم تولید می شوند و بیشتر در کنار پل ها و داخل سفارت ها خواهید یافت.

پایه پرچم چندوجهی : این سازه هیچ محدودیتی در ارتفاع ندارد و قطعات سازه به صورت اورلپ به یکدیگر متصل می شوند. دکل پرچم چندوجهی در دو نوع موتوری و دستی ساخته می شود که معمولا پایه های بالای 18 متر به دلیل سنگین بودن پرچم به جهت سهولت در تعویض پرچم از نوع موتوری استفاده می کنند. پایه چندوجهی به دلیل نوع ساخت و نوع اتصال ارزان تر از مدل لوله ای است و دارای مقاومت بیشتری در مقابل باد می باشد. همچنین به دلیل اینکه اتصال قطعات پایه لوله ای در کارخانه انجام می شود، حمل آن احتیاج به هزینه بیشتری نسبت به مدل چندوجهی که در اتصال آن در محل نصب صورت میگرد، می باشد.

نقشه پایه پرچم

نقشه پایه پرچم
 صاعقه گیر 
 سیستم روتیشن 

موارد کاربرد پایه پرچم

  •  پل ها
  •  کارخانه ها
  •  فرودگاه ها
  •  فروشگاه ها
  •  پایگاه های مرزی
  •  زیبا سازی شهری
  •  پایگاه های نظامی
دکل پرچم

پوشش دکل پرچم

برج پرچم همانند اکثر دکل ها به دو روش گالوانیزه گرم ویا رنگ صنعتی ( اپوکسی یا آلکیدی ) پوشیده می شود. این پوشش به جهت مقاومت پایه در برابر زنگ زدگی و خورندگی انجام می شود. همانطور که گفته شد یکی از کاربرد های پایه پرچم زیباسازی شهری است به همین دلیل معمولا برای پوشش پایه از رنگ صنعتی استفاده می کنند. اما اگر به طور کلی بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم. انتخاب نوع پوشش نیازمند بررسی پارامترهایی همچون: تم معماری محیط نصب ، شرایط آب و هوایی ( رطوبت ) ، هزینه پروژه و … می باشد.

قیمت پایه پرچم

قیمت پایه پرچم به دلیل سفارشی بودن سازه کاملا متغیر می باشد. شما می بایست بعد از خرید پرچم پارامترهای مختلفی از جمله ارتفاع پایه ، شرایط آب و هوایی محل نصب ، نوع پوشش ، نوع پایه ( لوله ای یا چندوجهی ) ، وزن کلی سازه و قیمت آهن را بررسی کنید. همچنین قیمت فونداسیون پایه پرچم متناسب با ارتفاع دکل پرچم ، وزن پرچم ، شرایط محیطی محل نصب مانند مقاومت خاک ، ساختار زمین ، سرعت باد و… متغیر می باشد.

شما میتوانید به طور 24 ساعته با کارشناسان شرکت نیک نور تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز دکل پرچم آگاه شوید.

مشخصات پایه پرچم
ارتفاع
از 8 الی 80 متر
مونتاژ
اورلپی
گالوانیزه گرم یا رنگ صنعتی
پوشش
قابلیت نصب پرژکتور
دارد
نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور
مطالب مرتبط

علی نادی

ضمن‌تشکر‌از فعالیت سایت، ممنون‌میشم راهنماییم کنید، به طور معمول پوشش به صورت رنگ هست یا گالوانیزه؟

ادمین سایت

سلام جناب نادی، پوشش پایه ها معمولا با هرکاربری بیشتر به صورت گالوانیزه گرم میباشد

این صفحه را به اشتراک بگذارید