انکربولت

همانگونه که از نام انکربولت پیداست قطعه ای است شبیه لنگر که از میلگرد فولادی ساخته می شود و قسمت بالای آن رزوه می شود و برای اتصال دکل یا پایه ، به فونداسیون به کار می رود مسئله ای که بسیار مورد اهمیت است انتخاب نوع انکربولت مناسب با ویژگی های سازه مانند ارتفاع ، وزن ، لنگر خمشی و… می باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در انتخاب انکربولت

  •  مشخصات دکل : ارتفاع دکل ، وزن آن به همراه تجهیزات مربوطه ، لنگر خمشی که از محاسبات سازه منتج می شود.
  •  ابعاد فونداسیون : مساحت فونداسیون و حجم بتن ریزی هم در تعیین قطر انکر بولت تاثیر دارد.
  •  عمق کاشت : عمق کاشت رابطه مستقیمی با تعیین ابعاد انکر بولت دارد.

قیمت انکربولت

عواملی که به طور مستقیم در قیمت انکربولت تاثیر دارند عبارت اند از : قطر انکر ، طول انکر ، طول خم ، پوشش رزوه ( گالوانیزه بودن : به جهت اینکه رزوه انکربولت در خارج از بتن قرار میگیرد امکان زنگ زدگی آن جود دارد، به همین دلیل از پوشش گالوانیزه در قسمت رزوه برای جلوگیری از خوردگی آن استفاده می شود.)

شما میتوانید به طور 24 ساعته با کارشناسان شرکت نیک نور تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز انکربولت آگاه شوید.

نقشه انکربولت

نقشه انکربولت

خاموت

انکربولت به تنهایی مقاومت لازم در برابر نیروهای پیچشی و برشی را ندارد و هنگام زلزله ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری رخ دهد. برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش مقاومت انکربولت از میلگرد های عرضی تحت عنوان خاموت استفاده می شود و طبق استاندارد های جهانی بین هر 15 سانتیمتر دو میلگرد می بایست از یک خاموت استفاده شود. همچنین انتهای خاموت ها را تحت زاویه 135 درجه به سمت داخل خم کرده تا بتواند فشار وارد شده به سازه را بهتر تحمل کند. شرکت نیک نور با داشتن یک تیم فنی با تجربه تمام محاسبات را به صورت کاملا مهندسی شده انجام و در اختیار شما همکاران قرار می دهد.

نقشه خاموت و انکربولت
نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور
مطالب مرتبط

این صفحه را به اشتراک بگذارید