پایه چراغ

پایه چراغ یا پایه روشنایی با نام دیگر تیر برق ، سازه های فلزی هستند که به همراه پرژکتور و چراغ خیابانی به منظور روشنایی خیابان، بزرگراه، پارک، معابر و… نصب میشود. این پایه ها در ابعاد مختلف متناسب با سفارش قابل ساخت است. به دلیل کاربرد زیبایی پایه چراغ ، تیر برق مخصوصا در قسمت سرچراغی بسیار متنوع ساخته میشود و دست طراحان صنعتی برای خلق آثار زیبا باز می باشد. در ادامه به بررسی کامل این سازه خواهیم پرداخت.

انواع تیر برق

پایه چراغ به لحاظ ساختاری به دو دسته کلی لوله ای و چند وجهی تقسیم می شوند که متناسب با پارامترهای مختلفی انتخاب می گردد. ما در مقاله ای کامل به بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو نوع ساختار پرداخته ایم، برای مطالعه میتوانید بر روی این لینک کلیک نمایید ( مقایسه پایه چراغ لوله ای و چند وجهی )
با این دو ساختار میتوان هرگونه پایه چراغ مانند خیابانی، خورشیدی، دکوراتیو، تاشو، پارکی و… را طراحی و تولید کرد. اما به دلیل کاربردهای متنوع این محصول، هر یک از آنها خود به عنوان یکی از انواع تیر برق مطرح شده اند. همچنین در ادامه در نگاهی کوچک به برررسی این مدل ها خواهیم پرداخت.

پوشش پایه چراغ

وقتی حرف از پوشش یک سازه میشود، منظور مقاوم سازی در برابر زنگ زدگی و خورندگی و در آخر زیبایی آن می باشد. حال به طور کلی پایه چراغ را میتوان به دو روش گالوانیزه گرم و رنگ صنعتی پوشش داد، قبل از انتخاب پوشش، معیارهایی همچون شرایط آب و هوایی منطقه، معماری شهری، بودجه پروژه و طول عمر سازه در نظر گرفته می شود.

اما چرا پایه چراغ نیک نور

دقت نمایید قبل از خواندن این قسمت، نیک نور را برای خرید پایه چراغ انتخاب نکنید!

 • سابقه و مهارت : شرکت صنایع روشنایی نیک نور با 24 سال سابقه در زمینه تولید، نصب و اجرا انواع پایه چراغ با داشتن بیش از صدها نمونه کار موفق توانسته نام خود را در سطح کشور و منطقه شناخته نماید.
 • تولید کننده واقعی : تمام مراحل ساخت پایه چراغ و تیر برق ، صفر تا صد توسط کارشناسان ماهر و باتجربه این شرکت انجام میگیرد. دقت داشته باشید شرکت نیک نور تولید کننده می باشد و توانسته با حذف تمام واسته های بازار ، پایه چراغ را مستقیم به دست شما مصرف کننده گرامی برساند.
 • تولید کاملاً سفارشی : شرکت نیک نور به لطف داشتن نیروهای جوان و خلاق فنی، هر طرح و ایده ای که در ذهنتان است را میتوانند به پیاده سازی کنند!
 • خدمات حمل و نصب و اجرا : همکاری شما با نیک نور به اتمام ساخت پروژه ختم نمیشود، بلکه این شرکت تمام مراحل نصب و اجرا تیر برق را بنا به خواست شما انجام میدهد و یا با اعزام کارشناس نظارت برنصب صحیح را برعهده می گیرد.
 • گارانتی : شما میتوانید بدون نگرانی پایه چراغ خود را با گارانتی 12 ماهه از نیک نور خریداری نمایید.
 • امکان نظارت درحین تولید : نکته بسیار هائز اهمیت که باعث جلب اعتماد بیشتر میان ما و مشتریانمان میشود این است که نیک نور بر خلاف رویه مرسوم این فرصت را برای تمام مشتریان خود فراهم کرده تا بتوانند به طور مستقیم بر روی تمام مراحل ساخت تیر برق حتی در کارخانه خود شرکت نظارت داشته باشند.
 • سرعت تولید : زمان تحویل یکی از مهمترین دغدغه های کارفرمایان است، ما در نیک نور مفتخریم که توانسته ایم پایه چراغ هارا در کمترین زمان ممکن بدون تاثیر منفی در به کیفیت ارائه دهیم.

قیمت پایه چراغ

پارامترهایی که در قیمت پایه چراغ تاثیرگذار می باشند ، عبارتند از:

 • ارتفاع پایه چراغ : ارتفاع پایه هرچقدر بیشتر باشد، آهن استفاده شده بیشتر و در نتیجه قیمت کلی سازه افزایش می باشد.
 • نوع پایه چراغ : پایه روشنایی متناسب با ساختار بدنه یعنی لوله ای یا چندوجهی قیمت متفاوتی دارد.
 • نوع چراغ و پرژکتور : چراغ ها بسته به میزان توان و تعدادشون میتوانند بر روی قیمت سازه تاثیر گذارند.
 • نوع پوشش : همانطور که در بالا گفته شد، نوع پوشش انتخابی یعنی رنگ صنعتی ویا گالوانیزه، یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیر برق می باشد.
 • قطر ستون اصلی : قطر ستون اصلی رابطه مستقیمی با میزان آهن مصرفی دارد. هر چقدر قطر ستون اصلی بیشتر باشد، وزن بیشتر و در نتیجه قیمت آن بالا می رود.
 • ضخامت ورقه های مصرفی : ویژگی ضخامت نیز مانند المان قبلی تاثر مستقیمی در وزن و در آخر بر روی قیمت پایه تیر برق یا پایه روشنایی خواهد داشت.
 • تعداد سفارش : همانند دیگر محصولات نیک نور ، برای مشتریانی که تعداد سفارش تیر برق از حد معینی افزایش یابد، تخفیف ویژه در نظر گرفته می شود.
پایه چراغ دکوراتیو

شما میتوانید از طریق تماس با کارشناسان نیک نور هر گونه مشاوره فنی تخصصی مورد نیاز خود را دریافت نموده و همچنین از قیمت به روز انواع پایه چراغ آگاه شوید.

انواع پایه چراغ

پایه چراغ لوله ای

بدنه آنها از لوله ساخته شده، قطعات حداکثر 6 متری ساخته و به طور تلسکوپی به داخل یکدیگر می روند، این پایه ها به همراه سرچراغی (هد) در جاده، خیابان، معابر شهری و… نصب میشوند.

پایه چراغ چند وجهی

همانطور که از نام این محصول پیداست بدنه این پایه ها به صورت چندوجهی (چندضلعی) ساخته شده که تعداد اضلاع بسته به قطر پایه و ارتفاع آن متفاوت است. این محصول در سکشن های 6 متری تولید میشود که در محل نصب با اتصال به صورت اورلپی داخل یکدیگر مونتاژ می گردند.

پایه چراغ خورشیدی

این پایه ها جهت نصب تجهیزات سولار (خورشیدی) به کار می روند (نظیر سولار پنل ، باطری ، شارژکنترلر) به دو صورت لوله ای و چندوجهی قابل ساخت هستند.

پایه چراغ پارکی

از بدنه لوله ای ساخته می شوند و به دلیل کاربرد زیبایی و مکان های مورد استفاده مانند پارک ها، دارای تنوع بسیار بالایی است.

پایه چراغ دکوراتیو

نام دیگر این پایه ها، پایه چراغ تزیینی است که برای جلوه بخشیدن به محیط استفاده و مهره تاثیرگذاری در معماری شهری محسوب می شوند.

پایه چراغ تاشو

نسل جدیدی از پایه چراغ ها می باشد که کلیه عملیات نصب، تعمیر و نگهداری چراغ پس از تا شدن پایه در سطح زمین انجام می گیرد که باعث کاهش قابل توجه هزینه و از آن مهم تر خطر ناشی از کار در ارتفاع میشود.

پایه چراغ راهنمایی

پایه های چندوجهی بازودار که در چهارراه و تقاطع ها به همراه چراغ راهنمایی و رانندگی به منظور کنترل عبور و مرور نصب می شود.

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور

پایه چراغ چندوجهی 12 متری با پوشش گالوانیزه
نصب شده در جاده لنگرود به لاهیجان

پایه چراغ لوله ای 9 متری با خم کاری خاص
نصب شده در پل روگذر ماشین رو گرگان

پایه چراغ لوله ای 9 متری با خم کاری خاص
نصب شده در پل روگذر ماشین رو گرگان

پایه چراغ لوله ای 12 متری
نصب شده در شرکت توزیع برق کرمانشاه

پایه روشنایی چندوجهی 7 متری
نصب شده در محوطه بیمارستان فوق تخصصی تویسرکان همدان

پایه روشنایی چندوجهی 12 متری
نصب شده در محور اسالم به خلخال

پایه روشنایی چندوجهی 9 متری
نصب شده در افجه لواسان

پایه چراغ چندوجهی 11.5 متری با سرچراغی طرح لاله
نصب شده در گردنه قوچک (جاده تهران-لواسان)

پایه چراغ لوله ای 12 متری
نصب شده در جاده خرم آباد، پل ذال

پایه روشنایی دکوراتیو 12 متری
نصب شده در محور ایلام به چوار

پایه چراغ لوله ای 12 متری
نصب شده در انبار گمرک فرودگاه امام خمینی

مسلم

قیمت محصول پایه چراغ ۶یا ۹متری چقدر هست

ادمین سایت

سلام جناب مسلم، لطفا با شماره تلفن های داخل سایت تماس گرفته تا همکاران ما در شرکت نیک نور راهنماییتون کنند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید