دکل دوربین

دکل دوربین

امروزه با توجه معضلات ترافیکی موجود در اماکن شهری، خیابان ها، بزرگراه ها و همچنین جاده های بین شهری، وجود دوربین های ترافیکی و امنیتی بیش از پیش احساس می شود. دوربین های اسپید دام، بولت، پلاک خوان، تردد شمار و کنترل سرعت از انواع دوربین هایی هستند که برای حفظ امنیت و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در شهرها و جاده ها نصب می شود. برای استفاده درست از این دوربین ها، ایجاد زاویه مناسب، افزایش برد میدان دید و همچنین کاهش دسترسی عمومی، نیازمند استفاده از انواع دکل ها و پایه های طراحی شده برای این دوربین ها هستیم. دکل ها و پایه های دوربین دارای ویژگی های خاصی هستند که برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشند:

نقشه دکل دوربین پایه دوربین

ارتفاع: ارتفاع دکل دوربین از ۲ متر شروع شده و بسته به محل نصب، شرایط آب و هوایی، میدان دید و همچنین درخواست سفارش دهنده تا ۳۰ متر افزایش پیدا می کند. همچنین لرزش نوک این نوع دکل ها به طور معمول کمتر از ۲ سانتیمتر در باد ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت لحاظ می‌شود. “لازم به ذکر است که طراحی دکل برای هر سرعت بادی و با در نظر گرفتن هر مقدار لرزشی امکان پذیر است.”

ساختار بدنه: چند وجهی بودن، سطح مقطع بزرگتر، ضخامت ورق آهن و نوع ساختار دکل همه و همه از مواردی هستند که باعث مقاومت هرچه بیشتر در برابر ضربات فیزیکی و بادهای شدید شده و عموما از حرفه ای ترین نوع دکل های دوربین هستند. سنجیده می شوند.

طریقه مونتاژ: مونتاژ دکل ها بسته به سفارش مشتری به دو صورت فلنچی (به وسیله اتصالات صفحه فلنچ و پیچ و مهره بر روی یکدیگر متصل می شوند ) و یا اورلپی (قطعات دکل به صورت هرمی و با دو قطر غیر همسان توسط ابراز مخصوص داخل یکدیگر فیت می شوند )

نوع پوشش: برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی ورق آهن بکار رفته در محصولات از دو نوع پوشش حفاظتی گالوانیزه گرم (بصورت آبکاری و غرقه شدن محصول در استخر یا حمام روی)و یا رنگ آلکیدی، اپوکسی و پلی اورتان (بصورت رنگ کاری هوا خشک و اسپری کردن مخلوطی از رنگ و رزین) صورت می گیرد.

قابلیت نصب انواع دوربین: ثابت و متحرک (اسپید دام) و پلاک خوان

دکل دوربین مداربسته دکل دوربین بازودار

نصب پرژکتور: با تاریک شدن هوا و کم شدن دید دوربین های نصب شده بر روی دکل نیاز به یک منبع نور جهت تامین روشنایی مورد نیاز دوربین در شب است. از این رو دکل های دوربین باید قابلیت نصب یک یا چند پرژکتور با تامین نور مناسب را داشته باشند.

اتصال بازو: بسته به محل نصب و نوع کاربری دکل می توان بازو های مختلف، در طرح های متنوع را به دکل های اضافه کرد.

نصب نردبان: که به منظور دسترسی به دوربین جهت عملیات تعمیر و نگهداری است.

کنترل تردد های جاده ای و شهری، پارک ها، مکان های تفریحی،‌ میادین، استادیوم های ورزشی، سایت های نفت، گاز، پتروشیمی، باراندازها، بنادر، فرودگاه ها، محوطه نمایشگاه ها و… از جمله مکان هایی هستند که از دکل های دوربین مداربسته استفاده می شود.

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نیک نور

محصول ما را به اشتراک بگذارید